Уволнението на мениджъра Жозе Моуриньо от Манчестър Юнайтед е струвало 19.6 милиона британски лири на английския клуб. Португалският специалист беше заменен от Оле Гунар Солскяер през миналия декември. Норвежецът ще води "червените дяволи" до края на сезона, а през лятото ще бъде взето окончателно решение кой ще бъде начело на отбора.
От ръководството на 20-кратните шампиони на Англия се надяват да изпълнят финансовите си цели, въпреки ранното уволнение на Моуриньо и изплащането на неустойка по договора му. Манчестър Юнайтед, в чийто състав личат имената на световните звезди Давид де Хеа и Пол Погба, записа своя най-лош старт в английското първенство от 28 години насам.
"Назначението на Оле и неговия помощник Майк Филън е положително за клуба", категоричен е изпълнителният вицепрезидент на клуба Ед Удуърд.
Приходите на Юнайтед за тримесечието, завършило на 31 декември, са общо 208.6 милиона паунда. Точно година по-рано клубът от Манчестър отчете приходи от 177.4 милиона лири. Клубното ръководство на "червените дяволи" очаква чиста печалба между 175 и 190 милиона паунда за целия състезателен сезон 2018-2019.








В "България сутрин" на 20 юли от 09:30 часа: Залива ни поредна вълна от кибератаки и интернет измами?
България подчини САЩ и насочи поглед към финалите в Лигата на нациите
Мъж загина при падане с кросов мотоциклет от мост в с. Горско Косово
Протести в Киев в подкрепа на уволнения министър Федоров трети пореден ден
Млад шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Бургас, има опасност за живота ѝ
Защо светва лампата на ABS-а?
Фалшиво Ferrari F50 направи за смях американци
10-те страни с най-добри пътища в света
Bentley заменя звука на мотора с... барабани
Крисчън Лерой Дънкан продължи възхода си с убедителна победа над Джаред Канониър
Дрикус Дю Плесис се завърна с победа и отново поиска битка за титлата
Джони Еблен отново е шампион след брутална победа над Импа Касанганай на PFL Austin
Магомед Рамазанов се наложи над Еоден Синклер на RAF 11
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментар22:00 | 14 фев 2019 г.
20:23 | 14 фев 2019 г.
17:38 | 14 фев 2019 г.
Напиши коментар